Історія створення

Історія розвитку та реорганізації

   ОКУ «Білгород – Дністровське  медичне училище»

 

На мальовничому березі Дністровського лиману розташувалося стародавнє місто Білгород-Дністровський.

У самому центрі міста, в приміщенні колишньої залізничної школи, розмістилося Білгород-Дністровське медичне училище. Історія училища тісно пов’язана з історією міста, яка почалась у 1944 році.

Коли Білгород-Дністровський було визволено, життя в місті почало оживати. В руїнах, з поруйнованим господарством, без транспорту, місто, завдяки ентузіазму та патріотизму людей, почало загоювати рани, налагоджувати життя. Один за одним на звільненій землі почали відкриватися учбові заклади. У місті не вистачало фахівців, міська лікувальна мережа відчувала гостру нестачу медичних працівників.

Тому, в грудні 1944 року розпочалися нерегулярні заняття в фельдшерсько-акушерській школі. Директором школи було призначено Афанас’єва В.І.

31 січня 1945 року в книзі наказів Ізмаїльського відділу охорони здоров’я було зроблено запис про утворення фельдшерсько-акушерської школи в місті Білгород-Дністровському Ізмаїльської області.

10 лютого 1945 року Рада Народних Комісарів УРСР підтвердила факт утворення  в місті Білгород-Дністровському фельдшерсько-акушерської школи і видали Постанову за №163 «Про відкриття акушерсько-фельдшерської школи в м. Білгород-Дністровському та школу медичних сестер в м. Болграді Ізмаїльської області».

Серед студентів і викладачів перших наборів було багато колишніх фронтовиків.

З 1.04. 1946 по 9.07. 1947 рр. директором працював Бондаренко І.К., а з 10.07. 1947 року призначено директором  Гумілевського І.В., який був головою комісії на державних іспитах.

З 1948 року посаду директора обіймав Дробишевський Д. М., військовий лікар, ветеран Великої Вітчизняної війни, нагороджений за участь у бойових діях орденами і медалями.

В 1953 році була створена перша спецгрупа медичних сестер на базі 10 класів.

В 1955 році на посаду директора призначено Паіса М.М. Саме в ці роки в училище прийшли кваліфіковані і досвідчені лікарі.

Серед випускників тих років: Плотникова В.М., яка очолювала 25 років міську раду медичних працівників; Ткаченко А.Н. – доцент  кафедри педіатрії Одеського медичного інституту.

В 1955 році відбулося злиття Болградської школи медичних сестер з Білгород-Дністровською фельдшерсько-акушерською школою. У зв’язку з цим збільшилась кількість груп до 17, що призвело до збільшення кількості студентів.

З цього часу фельдшерсько-акушерська школа почала називатися –       «Білгород-Дністровське медичне училище».

З кінця 1959 протягом 16 років училищем керувала Воробйова Л.П. За роки її праці розширилась матеріальна база. Був побудований новий навчальний корпус. Училище стало займати дві окремі побудови загальною площею 1965 кв.м. Також було укомплектовано кабінети з анатомії, фізики, хімії, фармакології, мікробіології, хірургії, терапії.

Училищу, під актовий зал, було передано приміщення «Клубу медпрацівників» (Раніше актовий зал і викладацька знаходилися у підвальних приміщеннях).

З 1975 по 1980 рр. директором училища була Жосан О.О. За період її роботи, з’явилися нові навчальні кабінети і лабораторії. Збільшення  кількості кабінетів дозволило училищу перейти на однозмінну організацію навчального процесу, що привело до покращення та урізноманітнення виховної роботи.

З 1980 року Жосан О.О. займала посаду голови Одеського обласного відділу охорони здоров’я.

З 23 квітня 1980 року по 1986 рік директором училища працювала Яриш І.І., лікар за фахом, випускниця нашого училища.

Під її керівництвом проведена велика робота по поліпшенню якості підготовки студентів. Збільшилась кількість теоретичних і практичних занять, де використовувались технічні засоби навчання.

В 1980 році було побудовано новий гуртожиток на 216 місць та обладнана їдальня на 50 місць.

У цьому ж році було засновано музей історії медицини та училища.

В 1986 році директором училища призначено Існюка П.С., який працював головним лікарем санепідемстанції.

За період роботи на посаді директора побудовано нове приміщення під навчальні кабінети і лабораторії. Придбано нове обладнання, організована робота комп’ютерного класу на 30 місць.

У 2005 році на посаду директора призначено Кірсей В.Д..

Під  керівництвом Кірсей В.Д. було обладнано тренажерний кабінет для відпрацювання практичних навичок, тренажерний зал для занять спортом, укомплектовано сучасною технікою комп’ютерний клас, відремонтований спортивний зал, роздягальні, навчальний корпус №2.

Підготовка фахівців в училищі ведеться на двох відділеннях.

Медсестринське відділення готує молодших спеціалістів зі спеціальності «Медсестринство» спеціалізація «Сестринська справа».

Медична сестра – кваліфікований помічник лікаря на всіх етапах  його роботи.        

Фельдшерське відділення готує молодших спеціалістів зі спеціальності «Медсестринство» спеціалізація «Лікувальна справа»

Спеціаліст фельдшер – підготовлений до професійної діяльності в галузі охорони здоров’я для надання долікарської лікувально-профілактичної допомоги населенню.

За роки існування Білгород-Дністровського училища було підготовлено 9350 фахівців.

Фельдшерів – 3400 чол.

Медичних сестер – 4850 чол.

Акушерок – 1100 чол.

Багато випускників стали викладачами Білгород-Дністровського медичного училища і отримали кваліфікацію «Викладач вищої категорії»

Яриш І.І. – директор (1980 – 1985 рр.)

Небуной В.В. – завідуюча відділенням

Терентьєва Л.К. – завідуюча відділенням

Діденко С.Ф. – завідуюча відділенням

Викладачі: Остапенко О.І., Лозовська А.Т., Сорокіна Л.І., Русляченко К.І., Ангелова Л.А., Жбанкова О.А., Федорова Л.В., Мец Н.Є., Мартинюк Т.О., Радоуцька І.І., Давиденко О.Г., Романюк С.П., Ігнатенко С.М., Лапіна О.Г., Захарова Т.П., Бездітна А.Д., Філонова В.М., Тімохіна О.О.

Випускники, які досягли великих успіхів:

Іонічев В.Д. –  академік Української академії наук

Ткаченко А.Н. – доцент кафедри педіатрії Одеського медичного інституту

Кущенко В.І. –  доктор медичних наук

Михайлов В.М. –  кандидат медичних наук

Приб Г.А. – кандидат медичних наук

Синячов Л.О. – кандидат медичних наук

Удовіченко Ф.М. – голова Білгород-Дністровського міського відділу охорони здоров’я

Покітко В.А. – головний лікар Білгород-Дністровської лікарні

Рижикова Т.І. – головний лікар Одеської дитячої лікарні ім.Резника

Кузьменко В.І. – полковник збройних сил, начальник військового шпиталю м.Дніпро

Мойсєєва Т.М. – завідуюча поліклінікою Білгород-Дністровської лікарні

Медичні працівники, випускники нашого училища, кожного дня працюють для поліпшення здоров’я людей, покращення системи охорони здоров’я України.