Новини та оголошення

 Студенти коледжу та викладачі долучилися до онлайн-флешмобу «Освіта Одещини у вишиванці», приуроченого Всесвітньому дню вишиванки, який цьогоріч відзначається 18 травня. 
Викладачі та студенти коледжу прийняли участь в заході “Ярмарок вакансій” для покращення комунікації та взаємодії між навчальними та медичними закладами області, обговорення питань подальшої успішної роботи у лікувальній сфері.
 
ПРОТОКОЛ ВИБОРУ ПІДРУЧНИКІВ – 2023р
11 квітня 2023 року відбулася обласна онлайн- олімпіада з предмету “Основи охорони праці”. Учасниками олімпіади були студенти коледжів Одеської області. В олімпіаді взяла участь студентка 4-Вс/с Махновська Дарина. За підсумками олімпіади Дарина посіла ІІ місце. Вітаємо! Тримаймо освітянський стрій.
На виконання Листа Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної (військової) адміністрації в нашому коледжі 16.03.2023 р. було проведено єдину класну годину для студентів та батьків з питань попередження суїцидів та навмисних ушкоджень у молодіжному середовищі. Психологом коледжу Ванюшкіною Оленою Анатоліївною надані конкретні рекомендації, запрошення для індивідуальної діагностики і роботи з подолання тривожності, депресивних станів, невпевненості та номери телефонів відповідних служб довіри.
Сьогодні, 9 березня, виповнюється 209 років із дня народження одного з символів Української держави — поета і прозаїка, художника і громадського діяча — Тараса Григоровича Шевченка.
Тарас Григорович Шевченко — визначна постать української історії. Він залишив по собі величезну творчу спадщину. А вірші, написані понад століття тому, актуальні й досі.
Він випереджав час, а тому його поезія і сьогодні звучить магнетично, оригінально і актуально. Кожен його рядок, дума пронизані щирою синівською любов’ю до рідної землі, країни, народу – неоціненна спадщина, що через століття надихає на нові звершення та перемоги. Тож нехай величне слово Кобзаря об’єднує нас на шляху побудови вільної України, як і заповів Тарас, успішної та процвітаючої.
Студенти та викладачі української мови ОКУ “Білгород-Дністровський медичний фаховий коледж” долучилися до участі у заході, присвяченому дню народженню Великого Кобзаря!
У кожної держави світу є офіційно встановлений Державний Гімн.
Гімн породжує найпалкіші патріотичні почуття, надихає народ на віру в щасливу долю своєї країни. Це слово грецького походження, означає «похвальну пісню». Державний Гімн – це закріплена в законодавстві музично-поетична емблема країни, яка через систему музично-поетичних образів виражає певне коло ідей політичного характеру та символізує суверенну державу.
Державний Гім України — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Державним гімном є пісня «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»: слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційна музична редакція ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.
Нині Державний Гімн і надалі об’єднує й надихає українців. Нерідко чуємо його тепер у дуже різному виконанні, починаючи від маленьких діток до бійців, які захищають нашу Вітчизну. Слава Україні! Героям Слава!

Шановні батьки та студенти!
Якщо є необхідність психологічного супроводу та підтримки щодо стресових станів, підвищення мотивації до навчання та стабілізації рівня адаптованості, будь ласка зв’яжіться з класними керівниками за контактами практичного психолога Білгород – Дністровського фахового медичного коледжу для подальшої роботи зі мною.
11/02/2023р в коледжі був проведений захід “День відкритих дверей”
03 лютого 2023 року об 11.00 відбудеться онлайн форум «Здорова нація – квітуча країна» за участю викладачів та студентів нашого коледжу, студентів медичних коледжів області, працівників охорони здоров’я області. Запрошуємо викладачів та студентів (1-4 курс) прийняти участь за посиланням для підключення:

З метою розширення кругозору студентів про історію виникнення та святкування Дня Соборності України; закріплення знань, отриманих на заняттях української літератури, історії України; виховання поваги до історичних та культурних надбань українського народу, інтересу до минулого; почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ, повагу до культурних цінностей, літературної спадщини та історії власного народу в ОКУ “Білгород – Дністровський медичний фаховий коледж” було проведено ряд заходів.

Самовдосконалення викладачів коледжу проходить в тісному взаємозв’язку з Білгород – Дністровською міською багатопрофільною лікарнею. Головна медсестра Мартинів Л.Т. провела практичну конференцію з викладачами медичного коледжу по сучасним наказам МОЗ, новим вимогам до санепідрежиму в різних відділеннях лікарні та утилізації медичних відходів. Проведений майстер клас по виконанню сучасних медичних маніпуляцій.

Розпочато проведення тренінг – заняттів для студентів та учнів міста, з теми «Домедична допомога».

Студентами випускних курсів Костіном М. та Апреленком М. було проведене перше тренінг – заняття для першокурсників Білгород-Дністровського економіко-правового фахового коледжу

ЮНІСЕФ разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям», яка містить відповіді на такі запитання:

 • Як оформити статус інвалідності дитини?
 • На яку допомогу можна розраховувати та як її отримати?
 • Як говорити з дитиною про інвалідність?
 • Де шукати психологічної підтримки?
 • Як облаштувати домашній та освітній простір?
 • Що таке інклюзивна освіта та як записати дитину до садочка та школи?
 • Що потрібно знати вчителям та іншим фахівцям?

Завантажуйте її за посиланням та отримуйте необхідні відповіді.

Nabuta-invalidnist-dytyny
Протягом листопада – грудня виховний процес в ОКУ “Білгород-Дністровський медичний фаховий коледж” стосувався відповідних дат, як-от: 
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 
5 грудня – Міжнародний день волонтера; 
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Саме ним  були присвячені класні години, години спілкування, презентації тощо.

Знову біль і жахлива звістка…
🙏На фронті , 19 жовтня 2022 року, загинув житель смт.Тарутине Болградського району САМОЛЮК ПЕТРО ЛЕОНІДОВИЧ 02.09.1984 р.н. Внаслідок ворожого обстрілу займаного рубежу в районі н.п.Нова Кам’янка, Бериславського району, Херсонської області. Боронячи рідну землю, захищаючи нашу свободу він віддав своє життя! В скорботі залишилися мати, дружина, двоє донечок…Війна забирає найкращих…
🙏Висловлюємо щирі співчуття родині!
🕯Вічна пам’ять ГЕРОЮ!

З метою виховання патріотизму та гідності, формування розуміння єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцями, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовності служити Батьківщині своєю працею, розвитку бажання стати гідними громадянами України; вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в ОКУ “Білгород-Дністровський медичний фаховий коледж” було проведено ряд заходів.

В межах співпраці Міністерства охорони здоров’я України та
громадської організації “INSCIENCE” за фінансової підтримки Світового
банку та Швейцарської конфедерації реалізується комунікаційна кампанія
“Бережи себе” для бажання берегти себе та піклуватись
про свій організм завжди, а особливо в час війни

З метою формування у студентів розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширення знання про красу і багатство української мови, пробудження почуття національної гідності, виховання любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою в ОКУ “Білгород-Дністровський медичний фаховий коледж” було проведено ряд заходів.

За планом виховної роботи, з метою формування національної свідомості студентів, гордості за минуле і сучасне України, отримано сертифікат, виданий Міністерством освіти і науки України.

День захисників та захисниць України у 2022 році має особливе значення.
Цього дня, 14 жовтня, ми вітаємо всіх, хто захищав нашу країну і продовжує це робити після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ви сильні, стійкі, сміливі та хоробрі. Нехай служба буде спокійною, а життя – яскравим, довгим, а в домі панує тепло, затишок і любов. Шана і слава захисникам і захисницям України, Слава Україні!

ДНЕМ ВЧИТЕЛЯ!

Відповідно до розпоряджень Одеської обласної держаної (військової) адміністрації, щодо підготовки до нового навчального року ОКУ «Білгород – Дністровський медичний фаховий коледж» здійснив низку заходів. Відремонтовані затишні та сучасно обладнані аудиторії, актова зала, предметні кабінети, комп’ютерний клас  та гуртожиток, які чекають студентів. З 01.09.2022 року в коледжі запроваджена змішана форма організації освітнього процесу. Завдяки зусиллям Одеської обласної держаної (військової) адміністрації, Одеської обласної ради та за безпосередньою участю директора Департаменту охорони здоров’я Наталії Одарій – Захар’євій встановлена система пожежної сигналізації, виконані ремонтні роботи, в наявності інформаційні та методичні ресурси для організації освітнього процесу. Сподіваємося на подальшу ефективну співпрацю і увагу влади та скору зустріч із здобувачами освіти. З вірою у перемогу  та державу.

Студенти та викладачі ОКУ “Білгород-Дністровського медичного фахового коледжу” приєдналися до Всесвітнього дня прибирання.
Нехай наша країна стане чистіше!
Починаймо з малої Батьківщини.
Разом ми сильні та успішні!

Привітання першокурсників з Днем знань!

Щорічно 1 вересня в перший день осені всі  студенти, а також їхні батьки та вчителі відзначають День знань. Зазвичай навчальний рік відкривають святковою лінійкою.

На жаль, в 2022 році це світле і радісне свято проходить у воєнний час. Але навіть під час війни діти продовжують вчитися в школах, і святкування Дня знань так само актуальне.

З Днем знань вітаєм щиро.

У силу знань ми вірим!

То ж вчіться на “відмінно”,

Натхненно і невпинно,

З азартом, з позитивом,

У гарнім колективі.

І хай нові знання

Ведуть до визнання.

З 17 лютого 2022 року, в групі ІІ – В  Сестринська справа, проведена низка заходів на виконання Указу Президента України від 14.02.2022 року №53 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», а саме:

 • єдина тематична класна година «День Єднання»;
 • прийняли участь у конкурсі плакатів «Згуртовані та єдині»;
 • фотомарафон « Пліч – о – пліч».

Оголошення    Білгород-Дністровський медичний фаховий коледж оголошує прийом для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра

 

УВАГА !    Правила поведінки громадян на залізничному транспорті

 

 Представник від Наглядової ради:   Директорка департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації    – Наталія Вікторівна Одарій-Захар’єва (контактний номер телефону: 048-725-48-10)

 

 Тисячі школярів з тимчасово окупованих територій прагнуть вступити в український вищий навчальний заклад

02 грудня 2021 року Білгород-Дністровським управлінням Головного управління Держпродсноживслужби в Одеській області було проведено санітарно-епідеміологічне обстеження ОКУ «Білгород-Дністровський медичний фаховий коледж» з питань дотримання вимог Постанов Головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 року № 10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» та від 04.08.2020 року «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у гуртожитках на період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)». В ході обстеження також проведена бесіда з персоналом на тему: «Дотримання вимог Санітарного регламенту для закладів освіти» та «Заходи щодо недопущення поширення коронавірусної хвороби СОVID-19».

Студенти ОКУ “Білгород – Дністровський медичний фаховий коледж” до свята “День вчителя” привітали ветеранів праці коледжу

21.09.2021р студенти ОКУ “Білгород – Дністровський медичний фаховий коледж” прийняли активну участь в загальноміському профорієнтаційному заході “Майбутній вибір професії”

Міфи про вакцинацію

Відеоролик про вакцинацію 10.03.2021

 

5 лютого світ відзначив День безпечного інтернету. Гасло 2021 року – «Разом для найкращого інтернету». Одне з головних завдань – залучити  молодь до формування позитивного досвіду цифрового користування. Проблема правильного та безпечного використання інтернету постала дуже гостро в усьому світі.

В нашому коледжі,  03 березня 2021р., була проведена тематична класна година щодо профілактики негативного впливу соціальних мереж. Проведення різноманітних тематичних заходів спрямовано на запобігання інтернет-загрозам.

 Корисні посилання для дистанційного навчання:


03.03.2020 року студенти ОКУ “Білгород – Дністровське медичне училище” привітали з Міжнародним днем письменника і з 90 річчям легендарну жительку міста – лікаря, викладача, письменницю, поетесу – Аллу Теофілівну Лозовську

26.02.2020р в спортивній залі Білгород – Дністровського морського рибопромислового коледжу були проведені міські змагання з настільного тенісу. Збірна команда дівчат зайняла 2 місце.

18.02.2020р в актовій залі медичного училища була проведена бесіда капітаном поліції Кірковим Д.В. на тему:

“Профілактика правопорушень та профілактика булінгу”


“Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг”.

          22 січня в Україні традиційно відзначають День Соборності. Вшанування цієї дати надзвичайно важливе у вихованні молоді. Студенти мають розуміти значення боротьби за територіальну цілісність нашої Батьківщини.                                                                                                                                                                                Метою нашого заходу є : виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу.

 

ОКУ “Білгород – Дністровське медичне училище” співпрацює з кафедрою фармацевтичної хімії Харківського фармацевтичного університету (НФаУ). Студенти училища можуть продовжити навчання та отримати вищу освіту в Національному фармацевтичному університеті.

Сторінка «Вступнику» містить актуальну інформацію про освітні програми, спеціальності, дні відкритих дверей, умови вступу тощо.

Назва ВНЗ Текст посилання
Національний фармацевтичний університет http://nuph.edu.ua/vstupnuky/

1-го грудня світ відзначає день СНІДу.

         Якщо ти нічого не знаєш про СНІД – це не означає, що його немає ІСНІД в Україні – сьогодні серйозна проблема. Наша країна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.                                     На початок 2017 року в Україні проживало 238 тисяч людей з ВІЛ всіх вікових категорій, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я. В Україні з 1987 року по червень 2017 року зареєстровано майже 307 тисяч чоловік з діагнозом ВІЛ, 98 тисяч людей зі СНІДом і понад 43 тисяч смертей від СНІДу …    Протягом десяти місяців 2017 року в країні щодня реєстрували 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію,  24 захворювання на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу.                       Захворюваність на ВІЛ-інфекцію в Україні мала тенденцію до поступового зростання. Найвищі показники поширеності ВЇЛ- інфекції зареєстровані в Одеській (861,8 на 100 тисяч населення), Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Київської, Чернігівської областях і в місті Києві. Поширеність СНІДу також найвища в Одеській області (292 особи на 100 тисяч населення). Великий рівень поширення СНІДу також в Донецькій та Луганській областях. Серед шляхів передачі ВІЛ найбільш поширеним в Україні є статевий шлях (61,6%). На другому місці – передача інфекції через кров при введенні наркотичних препаратів (21,8%). Також ВІЛ-інфекція передається від матері до дитини.

                          Ми хочемо дати вам пам’ятку, щоб ви ніколи не забували про СНІД!

24.10.2019р студенти медичного училища прийняли участь у спортивному заході “Міцні та здорові – до захисту готові”

 

16.10.2019 студенти медичного училища прийняли участь у обласній науково – практичній конференції.

Тема конференції: “Іншомовна мовленнєва діяльність як складова комунікативної компетенції у професійній діяльності”

05.10.2019р відбулась чергова екскурсійна поїздка для ознайомлення з історичною та культурною спадщиною Черкаської області.

Букинський каньйон – одне з чудес України.

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

 

31.08.2019 р. в училищі відбулось урочисте посвячення в студенти першокурсників

Відкрив свято урочистим привітанням директор, Віталій Дмитрович Кірсей з щирими побажаннями першокурсникам натхнення та порозуміння у співпраці з викладачами щодо здобуття знань.

VID-0 (convert-video-online.com)

VID-1 (convert-video-online.com)

VID-2 (convert-video-online.com)

VID-3 (convert-video-online.com)

22.05.2019р студенти медичного училища традиційно прийняли участь у флешмобі “Ми за здоровий спосіб життя”

Студенти училища прийняли активну участь у міській олімпіаді з фізичної культури.

Студент групи 1 Б л/с Шевчук Віталій зайняв I місце серед юнаків. Класний керівник Пухкова І.Г.

Студентка групи 1 В с/с Деде Даря зайняла III місце серед дівчат. Класний керівник Карпляк О.Г.

Результати вибору підручників

16 березня 2019 р. в актовому залі провели  “День відкритих дверей”.

Директор училища В.Д. Кірсей ознайомив  майбутніх  абітурієнтів та їх батьків з Правилами прийому 2019р.

Також всім присутнім було запропоновано ознайомитись з нашим училищем, а саме – відвідати учбові аудиторії, комп’ютерний клас, анатомічний музей, гуртожиток, кімнату відпочинку. Після чого бажаючим роздали буклети з інформацією про Вступ 2019.

Физические упражнения могут заменить множество лекарств. — Но ни одно лекарство в мире не может заменить физические упражнения.

© Анджело Моссо

20 лютого 2019 року студенти медичного училища прийняли участь у міському урочистому заході “Реквієм Небесній сотні”

20 лютого 2019 року в Білгород-Дністровському медичному училищі був проведений урок мужності

“Їхній подвиг житиме в віках”  (до Дня Героїв Небесної Сотні)

29 січня 2019 року в актовому залі училища

відбулася класна година присвячена вшануванню  

“Дня пам’яті героїв Крут” 

З 01.01.2019р по 07.01.2019р відбулась екскурсійна поїздка для ознайомлення з історичною та культурною спадщиною Прикарпаття та Закарпатської області.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

29.11.2018р в спортивному залі Білгород – Дністровського рибопромислового коледжу відбулися міські змагання з настільного тенісу серед дівчат та юнаків.

Збірна команда дівчат зайняла III місце.

Склад команди дівчат:

 1. Бикова Вікторія – 2 В с/с

 2. Остапенко Алла – 2 В с/с

 3. Сірохман Ангеліна – 1 Б с/с

 4. Черкес Діана – 1 Б с/с

Склад команди юнаків:

 1. Гірка Дмитро -1 Б л/с

 2. Каварнали Артур – 1 А л/с

 3. Стоянов Станіслав – 1 В с/с

 22.11.2018 року в актовому залі училища відбувся позакласний вихівний захід 

День пам’яті жертв голодомору

16 листопада 2018 року, напередодні Міжнародного дня студента, відбулася урочиста церемонія вручення стипендії та премії міського голови за 2018 – 2019 навчальний рік. Церемонія вручення стипендії та премії міського голови проходить вже 16 рік поспіль.

Студентка 2 курсу спеціалізації “Сестринська справа” отримала премію міського голови. Студентка 2 курсу спеціалізації “Лікувальна справа” отримала стипендію міського голови.

15.11.2018р в актовому залі училища відбулося свято “День студента”

08.11.2018р в актовому залі училища відбулося свято “Міс золота осінь”

25.10.2018 в актовому залі училища відбулося свято “День національної дружби”

24.10.2018р в актовому залі училища відбулося засідання гуртка “Англійська класична література та сучасність”

13.10.2018р. відбулась екскурсійна поїздка визначними історичними та мальовничими  місцями міста ВІННИЦЯ за участю студентів відділень “Фельдшерське” та “Медсестринське”

 

Волонтерська допомога дійшла до призначення. Студенти медичного училища прийняли участь у волонтерській допомозі ветерану училища Іллі Симковичу.

07.09.2018р в міському виконавчому комітеті відбулись урочистості до Дня фізичної культури та спорту. Училище було нагороджене кубком за 3 місце в міських спортивних змаганнях. Викладач Анюкова Інна Георгіївна була нагороджена грамотою за вагомий внесок в розвиток фізичної культури. 

 

31.08.2018р в Обласній комунальній установі “Білгород – Дністровське медичне училище” відбулась святкова лінійка присвячена Дню знань.

14.06.2018 року в ОКУ “Білгород – Дністровське медичне училище” відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника, організовані музичним колективом педагогічного училища під керівництвом Удич Олени Анатоліївни, зразковим танцювальним хореографічним ансамблем “Дністер” під керівництвом Ростікової Світлани Сільвестрівни та батьківським комітетом. Зі святкової сцени лунали слова привітань та вшанування представників медичного фаху.


08.06.2018р студенти 1 курсів прийняли активну участь в спортивних змаганнях “Веселі старти”

01.06.2018р студенти училища прийняли участь у

Всеукраїнському забігу «Зелена миля 2018»

Чистота починається з себе

 

 

Традиційно перед будинком міської ради студенти медичного училища провели флешмоб “За здоровий спосіб життя”.

Мета флешмобу –  формування у жителів міста  правильного розуміння здорового способу життя.

 

З НАГОДИ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ! 

Видатна дочка нашої держави Леся Україна – символ нескореності та сили духу. Її образ актуальний і сьогодні, а в душі чи не кожного українця рядки з вірша: «…Щоб не плакати, я сміялась».
Літературно-мистецька,година з нагоди 147-річчя від дня народження Лесі Українки відбулася сьогодні, 07-го лютого в актовому залі нашого училища. Підготувала та провела класну годину,  присвячену – Дню народження великої  поетеси, група 4-Б сестринська справа, класний керівник Тичко Тетяна Тимофіївна.

 

  День відкритих дверей.

27 січня 2018 року в ОКУ «Білгород-Дністровське медичне училище» відбувся День відкритих дверей.        До училища приїхало багато майбутніх абітурієнтів з Білгород-Дністровського, Овідіопольського, Татарбунарського районів і жителі нашого славетного міста. Знайомство розпочав директор училища, Кірсей В.Д., який докладно розповів про умови вступу. Також гості мали змогу переглянути презентацію гуртка акушерсько-педіатричного циклу «Малятко» і ознайомитися з майбутніми професіями медичної сестри та фельдшера. Учасникам Дня відкритих дверей роздавали й відповідні друковані матеріали з докладною інформацією про умови навчання та правила прийому до нашого училища.

Планується за графіком другий раз проведення дня відкритих дверей, який відбудеться 17 березня 2018 р.

 

 

 

Вшановуємо загиблих воїнів.

30.01.2018 р. на Меморіалі Слави була проведена виховна година з метою військо – патріотичного виховання та вшанування пам’яті воїнів, загиблих під час звільнення м. Білгород-Дністровського.

 

 29 січня відзначають 100-річчя бою під Крутами

і вшановують полеглих Героїв.

        В усій Україні відбуваються урочисті заходи з нагоди відзначення 100-річчя подвигу Героїв Крут.                  Цього дня 1918-го року, на залізничній станції Крути поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва відбувся бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.                  У цій битві, що тривала 5 годин, українська молодь рішуче відстоювала право рідного народу жити у власній державі.

 

Виховний захід провели студенти I -Б курсу  Сестринської справи під керівництвом викладача історії спеціаліста вищої категорії – Власенко Л.М.